Leagues and Clubs of Bulgaria2020/21
Parva PF Liga (1. League)
- 1. Ludogorets Razgrad
- 2. Lokomotiv Plovdiv
- 3. CSKA Sofia
- 4. Arda Kardzhali
- 5. CSKA 1948 Sofia
- 6. Beroe Stara Zagora
- 7. Cherno More Varna
- 8. Levski Sofia
- 9. Tsarsko Selo Sofia
- 10. Botev Plovdiv
- 11. Slavia Sofia
- 12. Botev Vratsa
- 13. PFK Montana
- 14. Etar Veliko Tarnovo
Vtora PF Liga (2. League)
- 1. Pirin Blagoevgrad
- 2. Lokomotiv Sofia
- 3. Septemvri Sofia
- 4. Ludogorets Razgrad II
- 5. Sportist Svoge
- 6. Hebar Pazardzhik
- 7. Litex Lovech
- 8. Minyor Pernik
- 9. FK Sozopol
- 10. Strumska Slava Radomir
- 11. Septemvri Simitli
- 12. Yantra Gabrovo
- 13. Dobrudzha Dobrich
- 14. PFC-Neftochimic Burgas
- 15. Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
- 16. Vitosha Bistritsa
- 17. Kariana Erden
Severoiztochna AF Liga (NE) (3. League)
- 1. Spartak Varna
- 2. Chernomorets Balchik
- 3. Septemvri Tervel
- 4. Svetkavitsa Targovishte
- 5. Dunav Ruse
- 7. Chernolomets Popovo
- 8. Shumen 2007
- 10. Dorostol Silistra
- 12. Botev Novi Pazar
- 16. Benkovski Byala
Severozapadna AF Liga (NW) (3. League)
- 1. Levski Lom
- 2. Vihar Slavyanovo
- 4. FK Sevlievo
- 5. Spartak Pleven
- 9. Lokomotiv Dryanovo
- 11. Lokomotiv Mezdra
- 12. Akademik Svishtov
- 15. Bdin Vidin
Yugoiztochna AF Liga (SE) (3. League)
- 1. Maritsa Plovdiv
- 2. Zagorets Nova Zagora
- 3. Chernomorets 919 Burgas
- 4. Rozova Dolina Kazanlak
- 5. Gigant Saedinenie
- 6. Atletik Kuklen
- 7. FK Dimitrovgrad
- 8. Levski Karlovo
- 9. Rodopa Smolyan
- 11. Borislav Parvomay
- 13. Sokol Markovo
- 15. FK Yambol
- 16. PFK Nesebar
- 17. Spartak Plovdiv
- 18. Vereya Stara Zagora
Yugozapadna AF Liga (SW) (3. League)
- 1. Marek Dupnitsa
- 2. FK Kyustendil
- 3. Belasitsa Petrich
- 4. Vihren Sandanski
- 5. Oborishte Panagyurishte
- 6. Balkan Botevgrad
- 7. Chavdar Etropole
- 9. Pirin Gotse Delchev
- 10. Pirin Razlog
- 11. Nadezhda Dobroslavtsi
- 12. Slivnishki Geroy Slivnitsa
- 13. Rilski Sportist Samokov
- 14. PFK Bansko
- 18. Velbazhd Kyustendil
4. League
- Akademik Sofia
- Asenovets Asenovgrad
- Botev Galabovo
- Chepinets Velingrad
- Chumerna Elena
- CSKA 1948 Sofia II
- FK Chirpan
- FK Kremikovtsi
- FK Suvorovo
- Hebros Harmanli
- Kaliakra Kavarna
- Kom Berkovitsa
- Levski Elin Pelin
- Levski-Rakovski Sofia
- Lokomotiv Ruse
- Lokomotiv Septemvri
- Maritsa Iztok Radnevo
- Metalurg Pernik
- Minyor Bobov Dol
- Minyor Radnevo
- OFK Kostinbrod
- Svilengrad 1921
- Volov Shumen