Ligen und Clubs in Yugoslavia1988/89
Prva Savezna Liga (1. Liga)
- 1. Vojvodina Novi Sad
- 2. Crvena Zvezda Beograd
- 3. Hajduk Split
- 4. Rad Beograd
- 5. Dinamo Zagreb
- 6. Partizan Beograd
- 7. Radnički Niš
- 8. NK Osijek
- 9. Vardar Skopje
- 10. HNK Rijeka
- 11. Velež Mostar
- 12. Sloboda Tuzla
- 13. FK Sarajevo
- 14. Budućnost Titograd
- 15. Spartak Subotica
- 16. Željezničar Sarajevo
- 17. Napredak Kruševac
- 18. Čelik Zenica
Druga Savezna Liga (2. Liga)
- 1. Olimpija Ljubljana
- 2. Borac Banja Luka
- 3. Proleter Zrenjanin
- 4. OFK Kikinda
- 5. HNK Šibenik
- 6. OFK Beograd
- 7. Borac Čačak
- 8. Sutjeska Nikšić
- 9. Liria Prizren
- 10. FK Priština
- 11. Mačva Šabac
- 12. Pelister Bitola
- 13. Sloboda Užice
- 14. Dinamo Vinkovci
- 15. Leotar Trebinje
- 16. GOŠK Dubrovnik
- 17. Radnički Kragujevac
- 18. FK Bačka Palanka
- 19. FK Novi Pazar
- 20. Belasica Strumica
Međurepublička liga Istok (3. Liga)
- 1. Mladost Lučani
- 2. FAP Priboj
- 3. FK Bor
- 4. Dubočica Leskovac
- 5. Bregalnica Štip
- 6. Trepča Mitrovica
- 7. Teteks Tetovo
- 8. Sileks Kratovo
- 9. Metalurg Skopje
- 10. Dinamo Vranje
- 11. Radnički Pirot
- 12. Crvena Zvezda Gjilane
- 13. Pobeda Prilep
- 14. Jedinstvo Paraćin
- 17. FK Osogovo
- 18. Ljuboten Tetovo
Međurepublička liga Jug (3. Liga)
- 1. Iskra Bugojno
- 2. Famos Hrasnica
- 3. Neretva Metković
- 5. NK Vitez
- 6. Rudar Kakanj
- 7. Mogren Budva
- 8. Jedinstvo Bijelo Polje
- 9. Neretvanac Opuzen
- 10. Bosna Visoko
- 12. Igman Konjic
- 13. OFK Titograd
- 15. Bokelj Kotor
- 17. Lovćen Cetinje
Međurepublička liga Sever (3. Liga)
- 1. FK Zemun
- 2. Rudar Kostolac
- 3. FK Vrbas
- 4. AIK Bačka Topola
- 5. NK Belišće
- 6. Kolubara Lazarevac
- 7. BSK Slavonski Brod
- 8. Sloga Doboj
- 9. Drina Zvornik
- 10. RFK Novi Sad
- 11. Kabel Novi Sad
- 12. Obilić Beograd
- 13. Dinamo Pančevo
- 14. Budućnost Valjevo
- 15. Radnik Bijeljina
- 18. Bratstvo Gračanica
Međurepublička liga Zapad (3. Liga)
- 1. Rudar Prijedor
- 2. Mladost Petrinja
- 3. NK Zagreb
- 4. Jedinstvo Bihać
- 5. NK Koper
- 6. Primorac Stobreč
- 7. Radnik Velika Gorica
- 8. RNK Split
- 9. NK Maribor
- 10. Segesta Sisak
- 11. Varteks Varaždin
- 12. Jugokeramika Zaprešić
- 13. Orijent Rijeka
- 14. NK Zadar
- 16. Lokomotiva Zagreb
- 17. Slovan Ljubljana
- 18. Rudar Trbovlje
Hrvatska liga "Istok" (4. Liga)
- 4. NK Borovo
- 15. Slavonija Požega
Hrvatska liga "Jug" (4. Liga)
- 1. Junak Sinj
- 4. Mosor Žrnovnica
- 5. HNK Zmaj Makarska
- 8. Solin Građa
Hrvatska liga "Sever" (4. Liga)
- 1. Trešnjevka Zagreb
- 3. NK Samobor
- 4. NK Karlovac
- 9. Dubrava Zagreb
- 12. Trnje Zagreb
Hrvatska liga "Zapad" (4. Liga)
- 1. Istra Pula
- 2. Pazinka Pazin
- 6. Uljanik Pula
- 10. Pomorac Kostrena
Liga BiH Sever (4. Liga)
Liga BiH Zapad (4. Liga)
Makedonska Liga (4. Liga)
Slovenska Liga (4. Liga)
- 1. NK Ljubljana
- 2. NK Izola
- 4. Mura Murska Sobota
- 5. Pohorje Ruše
- 6. Rudar Velenje
- 9. NK Domžale
- 12. Svoboda Ljubljana
- 14. Kovinar Maribor
Vojvođanska Liga (4. Liga)
- 1. FK Bečej
- 2. Hajduk Kula
- 4. FK Crvenka
- 5. Srem Sremska Mitrovica
- 7. Bačka Subotica
- 8. Begej Žitište
- 9. FK Inđija
- 11. FK Vršac
- 12. Radnički Sombor
- 13. Mladost Apatin
unbekannt
- 11. Oktomvri Prilep
- Aluminij Kidričevo
- Arsenal Tivat
- Azot Vitkovići
- Balkan Skopje
- Banat Zrenjanin
- BASK Beograd
- Bosna Sarajevo
- Brskovo Mojkovac
- BSK Česma Bjelovar
- Čelik Nikšić
- ČSK-Pivara Čelarevo
- Dečić Tuzi
- Drava Ptuj
- FCU Skopje
- FEŠK Feričanci
- FK Čukarički
- FK Goražde
- FK Gostivar
- FK Jagodina
- FK Kumanovo
- FK Loznica
- FK Ohrid
- FK Poeševo
- FK Sevojno
- FK Skopje
- FK Vratnik
- Gradina Srebrenik
- Grafičar Beograd
- Hajduk Beograd
- Ilirija Ljubljana
- Jastrebac Niš
- Javor Ivanjica
- Jedinstvo Brčko
- Jedinstvo Ub
- Jezero Plav
- Karaorman Struga
- Kožuf Gevgelija
- Ljubić Prnjavor
- Lokomotiva Mostar
- Metalac Osijek
- Metalac Zagreb
- Mladi Radnik Požarevac
- Mladost 127 Suhopolje
- Mornar Bar
- Nafta Lendava
- Napredok Kičevo
- Njegoš Lovćenac
- NK Šmartno
- NK Đurđenovac
- OFK Petrovac
- Olimpija Osijek
- Polet Bosanski Brod
- Prespa Resen
- Primorje Ajdovščina
- Rabotnički Skopje
- Radnički Novi Beograd
- Radnički Obrenovac
- Radnički Sremska Mitrovica
- Radnički Sutjeska
- Radnički Svilajnac
- RFK Majdanpek
- Rudar Pljevlja
- Rudar Probištip
- Sasa Makedonska Kamenica
- Sinđelić Beograd
- Sloga 1934 Vinica
- Sloga Kraljevo
- Sloga Požega
- Sloven Ruma
- Šumadija Arandjelovac
- Tabor Sežana
- Tikveš Kavadarci
- Timok Zaječar
- Triglav Kranj
- Troglav Livno
- Vlasina Vlasotince
- Železničar Maribor
- Železničar Niš
- Železnik Beograd
- Zeta Golubovci