Leagues and Clubs of Poland2017/18
Ekstraklasa (1. League)
- 1. Legia Warszawa
- 2. Jagiellonia Białystok
- 3. Lech Poznań
- 4. Górnik Zabrze
- 5. Wisła Płock
- 6. Wisła Kraków
- 7. Zagłębie Lubin
- 8. Korona Kielce
- 9. Cracovia Kraków
- 10. Śląsk Wrocław
- 11. Pogoń Szczecin
- 12. Arka Gdynia
- 13. Lechia Gdańsk
- 14. Piast Gliwice
- 15. Termalica Nieciecza
- 16. Sandecja Nowy Sącz
I Liga (2. League)
- 1. Miedź Legnica
- 2. Zagłębie Sosnowiec
- 3. Chojniczanka Chojnice
- 4. GKS Tychy
- 5. GKS Katowice
- 6. Wigry Suwałki
- 7. Raków Częstochowa
- 8. Stal Mielec
- 9. Podbeskidzie Bielsko-Biała
- 10. Chrobry Głogów
- 11. Odra Opole
- 12. Puszcza Niepołomice
- 13. Bytovia Bytów
- 14. Stomil Olsztyn
- 15. Pogoń Siedlce
- 16. Górnik Łęczna
- 17. Olimpia Grudziądz
- 18. Ruch Chorzów
II Liga (3. League)
- 1. GKS Jastrzębie-Zdrój
- 2. ŁKS Łódź
- 3. Warta Poznań
- 4. Garbarnia Kraków
- 5. Radomiak Radom
- 6. Olimpia Elbląg
- 7. Siarka Tarnobrzeg
- 8. GKS Bełchatów
- 9. Gryf Wejherowo
- 10. Rozwój Katowice
- 11. Stal Stalowa Wola
- 12. ROW Rybnik
- 13. Znicz Pruszków
- 14. Błękitni Stargard Szczeciński
- 15. MKS Kluczbork
- 16. Wisła Puławy
- 17. Gwardia Koszalin
- 18. Legionovia Legionowo
III Liga Grupa I (4. League)
- 1. Widzew Łódź
- 2. Lechia Tomaszów Mazowiecki
- 3. Sokół Aleksandrów Łódzki
- 4. Polonia Warszawa
- 5. Olimpia Zambrów
- 6. Huragan Morąg
- 7. Ursus Warszawa
- 8. Świt Nowy Dwór Mazowiecki
- 10. ŁKS Łomża
- 11. Pelikan Łowicz
- 12. Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
- 14. Sokół Ostróda
- 15. Legia Warszawa II
- 16. Warta Sieradz
- 18. GKS Wikielec
III Liga Grupa II (4. League)
- 1. Elana Toruń
- 2. Świt Skolwin
- 3. Bałtyk Gdynia
- 4. Lech Poznań II
- 5. KKS Kalisz
- 6. Polonia Środa Wielkopolska
- 8. Kotwica Kołobrzeg
- 10. Pogoń Szczecin II
- 11. Jarota Jarocin
- 12. Wierzyca Pelplin
- 13. Wda Świecie
- 14. Górnik Konin
- 17. Unia Solec Kujawski
- 18. Energetyk Gryfino
III Liga Grupa III (4. League)
- 1. Skra Częstochowa
- 2. Ślęza Wrocław
- 4. Stal Brzeg
- 5. KS Polkowice
- 7. Ruch Zdzieszowice
- 8. Rekord Bielsko-Biała
- 9. Zagłębie Lubin II
- 10. BKS Stal Bielsko-Biała
- 11. Lechia Dzierżoniów
- 12. Stilon Gorzów Wielkopolski
- 14. Miedź Legnica II
- 15. Górnik Zabrze II
III Liga Grupa IV (4. League)
- 1. Resovia Rzeszów
- 2. Motor Lublin
- 3. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
- 4. Chełmianka Chełm
- 5. Podhale Nowy Targ
- 6. Stal Rzeszów
- 9. Orlęta Radzyń Podlaski
- 10. Avia Świdnik
- 13. Podlasie Biała Podlaska
- 14. Wisła Sandomierz
- 15. JKS Jarosław
- 16. Unia Tarnów
- 18. Karpaty Krosno
IV Liga Dolnośląska (Wschod) (5. League)
IV Liga Dolnośląska (Zachod) (5. League)
IV Liga Kujawsko-Pomorska (5. League)
IV Liga Lubelska (5. League)
IV Liga Lubuska (5. League)
IV Liga Mazowiecka (Polnoc) (5. League)
IV Liga Mazowiecka (Poludnie) (5. League)
IV Liga Małopolska (Wschod) (5. League)
IV Liga Małopolska (Zachod) (5. League)
IV Liga Opolska (5. League)
IV Liga Podkarpacka (5. League)
IV Liga Podlaska (5. League)
IV Liga Pomorska (5. League)
IV Liga Śląska I (5. League)
IV Liga Śląska II (5. League)
IV Liga Świętokrzyska (5. League)
IV Liga Warminsko-Mazurska (5. League)
IV Liga Wielkopolska (Polnoc) (5. League)
IV Liga Wielkopolska (Poludnie) (5. League)
IV Liga Zachodniopomorska (5. League)
IV Liga Łódźka (5. League)
Grupa Bielsko-Biala (6. League)
Grupa Chelm (6. League)
Grupa Ciechanów-Ostroleka (6. League)
Grupa Częstochowa I (6. League)
Grupa Dębica (6. League)
Grupa Gdańsk I (6. League)
Grupa Gdańsk II (6. League)
Grupa Gorzów Wielkopolski (6. League)
Grupa Jarosław (6. League)
Grupa Kalisz (6. League)
Grupa Katowice I (6. League)
Grupa Katowice II (6. League)
Grupa Katowice III (6. League)
Grupa Katowice IV (6. League)
Grupa Konin (6. League)
Grupa Koszalin (6. League)
Grupa Kraków I (6. League)
Grupa Kraków II (6. League)
Grupa Kraków III (6. League)
Grupa Kujawsko-Pomorska II (6. League)
Grupa Legnica (6. League)
Grupa Leszno (6. League)
Grupa Lublin (6. League)
Grupa Nowy Sacz (6. League)
Grupa Opolska I (6. League)
Grupa Opolska II (6. League)
Grupa Piotrków Trybunalski (6. League)
Grupa Podlaska (6. League)
Grupa Poznań (Wschod) (6. League)
Grupa Poznań (Zachód) (6. League)
Grupa Radom (6. League)
Grupa Rzeszów (6. League)
Grupa Siedlce (6. League)
Grupa Sieradz (6. League)
Grupa Stalowa Wola (6. League)
Grupa Świętokrzyska (6. League)
Grupa Szczecin (6. League)
Grupa Słupsk (6. League)
Grupa Tarnów I (6. League)
Grupa Tarnów II (6. League)
Grupa Wadowice (6. League)
Grupa Warminsko-Mazurska I (6. League)
Grupa Warminsko-Mazurska II (6. League)
Grupa Warszawa I (6. League)
Grupa Warszawa II (6. League)
Grupa Wałbrzych (6. League)
Grupa Wrocław (6. League)
Grupa Zielona Góra (6. League)
Grupa Łódź (6. League)
7. League
- 1.FC Katowice
- Babia Góra Lipnica Wielka
- Błękitni Gąbin
- Błękitni Pełkinie
- Błękitni Sarnów
- Carbo Gliwice
- Cedronka Wola Radziszowska
- Celuloza Kostrzyn nad Odrą
- Concordia Knurów
- Czuwaj Przemyśl
- Fortuna Wyry
- Garbarnia Kępice
- GKS Raciborowice
- GLKS Jonkowo
- Górnik Brzeszcze
- Górnik Pszów
- Górnik Radlin
- Granica Lubycza Królewska
- Gwardia Warszawa
- Gwarek Zabrze
- Gwiazda Chudów
- Iskra Zgłobień
- Karlikowo Sopot
- Kolejarz 24 Katowice
- KS 27 Gołkowice
- KS Zaczernie
- Las Puszczykowo
- LKS Gałkówek
- LKS Jankowy
- LKS Radzice
- LKS Ślesin
- Lotnik Kryspinów
- LUKS Gomunice
- LZS Wronczyn
- Milan Milanówek
- MK Górnik Katowice
- Moto Jelcz Oława
- MZKS Alwernia
- Naprzód Lipiny
- Naprzód Żernica
- Okęcie Warszawa
- Olimpik/Mieszko Warszkowo
- Orzeł Balin
- Orzeł Kampinos
- Orzeł Zabłocie
- Patria Buk
- Piast Cieszyn
- Podgórze Kraków
- Polonia Lidzbark Warmiński
- Promyk Nowa Sucha
- Przemsza Okradzionów
- Relaks Wysoka
- Ruch Chorzów II
- Stadion Śląski Chorzów
- Start Bogdanowice
- Start Nidzica
- Start Otwock
- Start Łódź
- Stella Luboń
- Supraślanka Supraśl
- Szturm Junikowo
- Tramwaj Kraków
- Unia Jaroszowiec
- Victoria Koronowo
- Wawel Kraków
- Wisła Tczew
- Wróblowianka Wróblowice
- Wypoczynek Buków
- Zawisza Bydgoszcz
- ZET Tychy
- Zgoda Byczyna
- Zieloni Łagiewniki
- Zodiak Sucha
unkown
- Agrykola Warszawa
- Concordia Piotrków Trybunalski
- Cukrownik Włostów
- Czarni Sosnowiec
- Delta Warszawa
- EBE SPN Bełchatów
- Jubilat Izdebnik
- KS Lublin
- Narew Ostrołęka
- Niegoszowianka Niegoszowice
- Olimpia Sztum
- Orzeł Rudnik nad Sanem
- Polonia Białogon Kielce
- Polonia Poznań
- Pomorze Gdańsk
- Płomień Jerzmanowice
- RKS Rychłocice
- Rodło Górniki
- Sarmata Warszawa
- Sokół Skromnica
- Sokół Zabrzeg
- Strumyk Zarzecze
- UKS Łady
- Unia Bieruń Stary
- Wisła Rząska
- Woy Bukowiec Opoczyński