Leagues and Clubs of Poland2016/17
Ekstraklasa (1. League)
- 1. Legia Warszawa
- 2. Lechia Gdańsk
- 3. Jagiellonia Białystok
- 4. Lech Poznań
- 5. Korona Kielce
- 6. Wisła Kraków
- 7. Pogoń Szczecin
- 8. Termalica Nieciecza
- 9. Zagłębie Lubin
- 10. Piast Gliwice
- 11. Śląsk Wrocław
- 12. Wisła Płock
- 13. Cracovia Kraków
- 14. Arka Gdynia
- 15. Górnik Łęczna
- 16. Ruch Chorzów
I Liga (2. League)
- 1. Sandecja Nowy Sącz
- 2. Górnik Zabrze
- 3. Zagłębie Sosnowiec
- 4. Miedź Legnica
- 5. Chojniczanka Chojnice
- 6. Olimpia Grudziądz
- 7. GKS Katowice
- 8. Podbeskidzie Bielsko-Biała
- 9. Wigry Suwałki
- 10. Stal Mielec
- 11. Pogoń Siedlce
- 12. Chrobry Głogów
- 13. Stomil Olsztyn
- 14. GKS Tychy
- 15. Bytovia Bytów
- 16. Wisła Puławy
- 17. Znicz Pruszków
- 18. MKS Kluczbork
II Liga (3. League)
- 1. Raków Częstochowa
- 2. Odra Opole
- 3. Puszcza Niepołomice
- 4. Radomiak Radom
- 5. Olimpia Elbląg
- 6. Siarka Tarnobrzeg
- 7. Błękitni Stargard Szczeciński
- 8. Legionovia Legionowo
- 9. GKS Bełchatów
- 10. Stal Stalowa Wola
- 11. Warta Poznań
- 12. ROW Rybnik
- 13. Rozwój Katowice
- 14. Gryf Wejherowo
- 15. Polonia Warszawa
- 16. Kotwica Kołobrzeg
- 17. Olimpia Zambrów
- 18. Polonia Bytom
III Liga Grupa I (4. League)
- 1. Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
- 2. ŁKS Łódź
- 3. Widzew Łódź
- 4. Świt Nowy Dwór Mazowiecki
- 5. Lechia Tomaszów Mazowiecki
- 6. Sokół Ostróda
- 7. Pelikan Łowicz
- 8. Legia Warszawa II
- 9. Sokół Aleksandrów Łódzki
- 10. ŁKS Łomża
- 12. Huragan Morąg
- 13. Ursus Warszawa
- 14. Jagiellonia Białystok II
- 17. Ruch Wysokie Mazowieckie
III Liga Grupa II (4. League)
- 1. Gwardia Koszalin
- 2. Lech Poznań II
- 3. Bałtyk Gdynia
- 4. Jarota Jarocin
- 5. Elana Toruń
- 8. KKS Kalisz
- 9. Świt Skolwin
- 10. Wda Świecie
- 11. Polonia Środa Wielkopolska
- 13. Pogoń Szczecin II
- 14. Górnik Konin
- 15. Chemik Bydgoszcz
- 16. Pogoń Lębork
III Liga Grupa III (4. League)
- 1. GKS Jastrzębie-Zdrój
- 2. Ruch Zdzieszowice
- 3. Rekord Bielsko-Biała
- 4. KS Polkowice
- 5. Miedź Legnica II
- 6. Stal Brzeg
- 7. Skra Częstochowa
- 8. BKS Stal Bielsko-Biała
- 10. Ślęza Wrocław
- 13. Górnik Zabrze II
- 14. Lechia Dzierżoniów
- 16. Śląsk Wrocław II
- 17. Górnik Wałbrzych
- 18. Olimpia Kowary
III Liga Grupa IV (4. League)
- 1. Garbarnia Kraków
- 2. Motor Lublin
- 3. Stal Rzeszów
- 4. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
- 5. Resovia Rzeszów
- 7. Karpaty Krosno
- 8. Podhale Nowy Targ
- 9. JKS Jarosław
- 10. Orlęta Radzyń Podlaski
- 11. Unia Tarnów
- 13. Avia Świdnik
- 15. Podlasie Biała Podlaska
- 16. Cosmos Nowotaniec
- 18. Wisła Kraków II
IV Liga Dolnośląska (Wschod) (5. League)
IV Liga Dolnośląska (Zachod) (5. League)
IV Liga Kujawsko-Pomorska (5. League)
IV Liga Lubelska (5. League)
IV Liga Lubuska (5. League)
IV Liga Mazowiecka (Polnoc) (5. League)
IV Liga Mazowiecka (Poludnie) (5. League)
IV Liga Małopolska (Wschod) (5. League)
IV Liga Małopolska (Zachod) (5. League)
IV Liga Opolska (5. League)
IV Liga Podkarpacka (5. League)
IV Liga Podlaska (5. League)
IV Liga Pomorska (5. League)
IV Liga Śląska I (5. League)
IV Liga Śląska II (5. League)
IV Liga Świętokrzyska (5. League)
IV Liga Warminsko-Mazurska (5. League)
IV Liga Wielkopolska (Polnoc) (5. League)
IV Liga Wielkopolska (Poludnie) (5. League)
IV Liga Zachodniopomorska (5. League)
IV Liga Łódźka (5. League)
Grupa Bielsko-Biala (6. League)
Grupa Chelm (6. League)
Grupa Ciechanów-Ostroleka (6. League)
Grupa Częstochowa I (6. League)
Grupa Częstochowa II (6. League)
Grupa Dębica (6. League)
Grupa Gdańsk I (6. League)
Grupa Gdańsk II (6. League)
Grupa Gorzów Wielkopolski (6. League)
Grupa Jarosław (6. League)
Grupa Jelenia Gora (6. League)
Grupa Kalisz (6. League)
Grupa Katowice I (6. League)
Grupa Katowice II (6. League)
Grupa Katowice III (6. League)
Grupa Katowice IV (6. League)
Grupa Konin (6. League)
Grupa Koszalin (6. League)
Grupa Kraków I (6. League)
Grupa Kraków II (6. League)
Grupa Kraków III (6. League)
Grupa Kujawsko-Pomorska I (6. League)
Grupa Kujawsko-Pomorska II (6. League)
Grupa Legnica (6. League)
Grupa Lublin (6. League)
Grupa Nowy Sacz (6. League)
Grupa Opolska II (6. League)
Grupa Piotrków Trybunalski (6. League)
Grupa Podlaska I (6. League)
Grupa Podlaska II (6. League)
Grupa Poznań (Wschod) (6. League)
Grupa Poznań (Zachód) (6. League)
Grupa Radom (6. League)
Grupa Rzeszów (6. League)
Grupa Sieradz (6. League)
Grupa Stalowa Wola (6. League)
Grupa Świętokrzyska (6. League)
Grupa Szczecin (6. League)
Grupa Słupsk (6. League)
Grupa Tarnów I (6. League)
Grupa Tarnów II (6. League)
Grupa Wadowice (6. League)
Grupa Warminsko-Mazurska I (6. League)
Grupa Warminsko-Mazurska II (6. League)
Grupa Warszawa I (6. League)
Grupa Warszawa II (6. League)
Grupa Wałbrzych (6. League)
Grupa Wrocław (6. League)
Grupa Zielona Góra (6. League)
Grupa Łódź (6. League)
7. League
- 1.FC Katowice
- Babia Góra Lipnica Wielka
- Bucovia Bukowa
- Budowlani Dzialoszyn
- Błękitni Gąbin
- Błękitni Pełkinie
- Błękitni Sarnów
- Carbo Gliwice
- Cedronka Wola Radziszowska
- Czuwaj Przemyśl
- Escola Varsovia
- Flota Świnoujście
- Fortuna Wyry
- GLKS Jonkowo
- Górnik 09 Mysłowice
- Górnik Brzeszcze
- Górnik Pszów
- Górnik Radlin
- Górnik Wojkowice
- Granica Lubycza Królewska
- Gwarek Zabrze
- Gwiazda Chudów
- Jeziorak Iława
- Kolejarz 24 Katowice
- Kolorado Wola Chorzelowska
- Korona Wilkowice
- Kryształ Stronie Śląskie
- KS Zaczernie
- LKS Jankowy
- LKS Radzice
- Lotnik Kryspinów
- LUKS Gomunice
- LZS Wronczyn
- MK Górnik Katowice
- Moto Jelcz Oława
- MZKS Alwernia
- Naprzód Stare Babice
- Naprzód Żernica
- Olimpik/Mieszko Warszkowo
- Orzeł Balin
- Orzeł Kampinos
- Orzeł Rudnik nad Sanem
- Patria Buk
- Polonia Lidzbark Warmiński
- Polonia Poznań
- Promyk Nowa Sucha
- Przemsza Okradzionów
- Relaks Wysoka
- Stadion Śląski Chorzów
- Start Łódź
- Stella Luboń
- Strumyk Zarzecze
- Szturm Junikowo
- Tramwaj Kraków
- UKS Łady
- Unia Bieruń Stary
- Unia Jaroszowiec
- Victoria Jaworzno
- Victoria Koronowo
- Warta Osjaków
- Wieczysta Kraków
- Wisła Tczew
- Woy Bukowiec Opoczyński
- Wróblowianka Wróblowice
- Wypoczynek Buków
- Zgoda Byczyna
- Zieloni Łagiewniki
- Zodiak Sucha
- ŁKS Łódź II
unkown
- Agrykola Warszawa
- APKK Kielce
- Cukrownik Włostów
- Czarni Sosnowiec
- Delta Warszawa
- EBE SPN Bełchatów
- Gwardia Warszawa
- Iskra Zgłobień
- Jubilat Izdebnik
- Karlikowo Sopot
- KS Lublin
- Las Puszczykowo
- LKS Gałkówek
- Niegoszowianka Niegoszowice
- Olimpia Sztum
- Orzeł Zabłocie
- Piast Cieszyn
- Polonia Białogon Kielce
- Pomorze Gdańsk
- Płomień Jerzmanowice
- RKS Rychłocice
- Rodło Górniki
- Sarmata Warszawa
- Sokół Skromnica
- Sokół Zabrzeg
- Start Bogdanowice
- Wawel Kraków
- Wisła Rząska
- Zawisza Bydgoszcz